У листопаді команда наших менеджерів була запрошена виробником обладнання з Італії Marini - Fayat Group на виставку Автодорекспо у м.Киев. Ми були запрошені на стенд компанії, щоб спільно з шанованими представниками італійської сторони представляти Eni Agip- масла, які рекомендовані в картах мастил обладнання всесвітньо відомої компанії Marini, що представляла на виставці обладнання для виробництва асфальту.
Чому запросили нас? Тому що ми є офіційним дистриб'ютором промислових мастил корпорації Eni Agip в Україні, в тому числі масел- теплоносіїв, які рекомендовані Marini і використовуються для першої заливки в обладнанні для виробництва асфальту. Компанія Ліга поставляла мастила Eni Agip для обладнання компанії Marini у Дніпропетровській, Одеській, Львівській, Харківській областях, для бітумно-емульсійних установок COMAP у Кіровоградській області, асфальто-змішувальних установок ДС 185 виробництва України, для асфальтового заводу Uniglobe 340 виробника Ammann.
Стисло про технології. Підігрів бітуму у технологічному циклі виробництва асфальту - енерговитратний, а тому дорогий процес. З урахуванням безперервності виробництва і критичності всіх його етапів, особливо гостро постає питання вибору правильно підібраного обладнання та масла-теплоносія Eni Alaria для термомасляних котлів.
Технологія виробництва асфальту строго регламентована. До складу асфальтової суміши входить пісок, щебінь різних типів і - головна сполучна речовина - бітум. Бітум - це продукт нафтопереробки, що має надзвичайно високу в'язкість.Термічні процеси при виробництві асфальту грають найважливішу роль, оскільки застосовуються практично на всіх етапах виробництва:
- Підігрів інертних матеріалів перед змішуванням (температура нагріву 200 ° С)
- Попередній розігрів бітуму (або підтримання температури плинності бітуму) в ємностях (близько 80-100 ° С)
- Підігрів бітуму перед приготуванням асфальтової суміші в так званих витратних ємкостях з метою видалення води (випаровування) - відбувається при температурі 120-160 ° С.
Будь-який збій циклу, недотримання температурних режимів веде до зміни фізичних властивостей суміші або, простими словами, до виробничого браку та збитків.
Обогрев битумных хранилищ и битумоплавильных установок («выпаривателей») с использованием горячего масла в качестве теплоносителя считается наиболее прогрессивным и эффективным с экономической точки зрения
Обігрів бітумних сховищ і бітумоплавільних установок ( «випарювачів») з використанням гарячого масла в якості теплоносія вважається найбільш прогресивним і ефективним з економічної точки зору.
У системах з масляним підігрівом нагрітий високотемпературний теплоносій (масло) циркулює по системі труб теплообмінників, розміщених всередині ємностей і резервуарів з бітумом. На відміну від систем на ТЕН і жаротрубних котлів, перегріву бітуму в зоні контакту з теплобмінником не відбувається через більш низьку температуру останнього. Передача ж необхідної кількості тепла здійснюється за рахунок більш розвиненою системи теплообміну: масло в якості теплоносія дозволяє це зробити. При такому способі нагріву виключається окислення і коксування бітуму, відповідно не відбувається погіршення його якісних характеристик. Масло, на відміну від пара, володіє постійними параметрами і може забезпечити будь-який необхідний температурний режим нагріву у широкому діапазоні
Масло -теплоносій для масляних котлів буває двох типів:
- мінеральне (органіка);
- синтетичне (неорганіка).
Застосування високотемпературних органічних теплоносіїв дає робочу температуру до 300-320 ° С. Високотемпературний неорганічний теплоносій в свою чергу забезпечить максимальну температуру в системі - 350-400 ° С.
Високотемпературне масло теплоносій:
- дозволяє працювати в температурному діапазоні від 50 до 410 ° С;
- перешкоджає утворенню корозії всередині системи;
- не потребує очищення та попередньої підготовки;
- дозволяє працювати при низькому тиску в системі;
- екологічное, не дає шкідливих викидів в навколишнє середовище;
- спірально-кручений теплообмінник (змійовик) котла забезпечує рівномірне прогрівання масла, виключаючи застійні зони, в яких термомасло може перегріватися і втрачати свої властивості.
Крім заводів для виробництва асфальту масло теплоносій Eni Agip застосовується в системах обігріву суден, в термомасляних котельнях, які використовуються в пекарнях, виробництві кави, виробництві жирів, деревообробці (виробництво ДСП і ДВП, сушка дерева), металопромисловості (печі сушки і фарбування, гальванізація, видалення жирів).
Звертаємо увагу головних інженерів нафтобаз і нафтосховищ на можливість використання масла теплоносія Eni Agip в устаткуванні верхнього розігріву і зливу нафтопродуктів. Хочемо зазначити, що в цих устаткуваннях масло Eni Agip працює більше 10.000 годин.
Для виявлення та моніторингу термічної деструкції теплоносія (виникає при перевищенні температур використання для даного теплоносія) Компанія Ліга має можливість проводити відбір масел з подальшим аналізом в італійській лабораторії в Мілані для визначення часу подальшої напрацювання.
Масла Eni, вироблені в Ліворно ( Італія)- наш внесок в безперебійну роботу Вашого заводу.